• 24.04 - ponad 100 uczestników, 12 szkół powiatu zgorzeleckiego i MiG Bogatynia, 3 przedszkola, ponad 20 prezentacji w języku angielskim! Piosenki, scenki, skecze, wiersze, monolog, stand-up, teatr jednego aktora - słowem XVII Festiwal Małych Form Artystycznych w Języku Angielskim w Bogatyńskim Ośrodku Kultury.
    • 19 kwietnia SP4 gościła uczestników powiatowych eliminacji L Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. 16 drużyn szkół podstawowych i 4 drużyny ze szkół średnich wzięły udział w zmaganiach, które wymagały szerokiej wiedzy z dziedziny turystyki kwalifikowanej, krajoznawstwa i terenoznawstwa. W programie Turnieju znajdują się również konkurencje sprawnościowe: rowerowy tor sprawnościowy czy samarytanka (sprawdzian umie
    • 18 kwietnia SP4 gościła ponad 40 uczestników z 6 szkół gminy Bogatynia, którzy pod pilnym okiem 6 nauczycieli przygotowało15 prezentacji w języku angielskim. To rezultat miejsko-gminnych eliminacji do powiatowego finału XVII Festiwalu Małych Form Artystycznych, który odbędzie się w BOK 24 kwietnia. Wymyślony i realizowany od lat przez panią Małgorzatę Kosibę konkurs promuje artystyczne wykorzystanie języka angielskiego. Impreza objęta honorowym p
    • 18.04 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski klas 1-3. W przesłuchaniach wzięło udział 42 uczestników z wszystkich siedmiu gmin powiatu zgorzeleckiego.
    • 16.04 klasa 5b była z wizytą w naszej szkole partnerskiej Bruno- Bürgel- Oberschule w Weißwasser. Współpraca naszych szkół trwa już od 20 lat.

Spotkanie jak zawsze przebiegało w miłej atmosferze. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach plastycznych, warsztatach artystyczno - językowych i przeprowadzali eksperymenty.
    • 27 marca 2024r. w naszej szkole odbył się konkurs kaligraficzny dla klas I- III

Uczniowie mieli za zadanie przepisać wiersz z poezji dziecięcej. Każdy uczestnik konkursu starał się popisać pięknym pismem. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
    • 16 kwietnia odbył się konkurs " Gminne Potyczki Matematyczne" zorganizowany przez SP nr5 im. Bolesława Chrobrego w Bogatyni. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Karolina Ogonowska, Maksymilian Karadzios, Sergiusz Sawicki. Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą z zakresu matematyki, twórczego myślenia oraz współpracy w zespole. Nasza drużyna poradziła sobie znakomicie!
    • Dnia 9 kwietnia 2024r., odbył się turniej " Uczę się bezpiecznie żyć". Głównym priorytetem spotkania było kształtowanie wrażliwości środowiskowej oraz podjęcie inicjatywy pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia drugiego człowieka.
    • Jan Brzechwa to jeden z najbardziej znanych polskich dziecięcych klasyków. Fragmenty ,,Kaczki dziwaczki'' czy ,,Witajcie w naszej bajce'' do dziś wielu dorosłych potrafi recytować (bądź nucić) z pamięci.
    • 8.04.2024 r. w Szkole Podstawowej w Działoszynie odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III.

Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów: Blanka Markowska, Maja Bielawa, Mikołaj Smolarek, Olaf Cichocki, Julia Litwin i Sergiusz Sawicki.
    • Uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w warsztatach makramy,

które poprowadziła Pani Marta Ignatowicz.

Bardzo dziękujemy!!!

Dzieci były zachwycone i czekają na kolejne warsztaty!
    • W sobotę 23 marca, po jesiennej i zimowej przerwie oficjalnie rozpoczęliśmy sezon turystyczny 2024. W tym dniu uczestniczyliśmy w Wiosennych Marszach na Orientację rozgrywanych we Wleniu, które były jednocześnie pierwszą rundą Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację 2024. W iście marcowej aurze: najpierw słońce, potem marznący deszcz zmagaliśmy się z trasami przygotowanymi przez organizatorów. A wcale nie należały do łatwych. Już same naz
    • Z ogromną radością informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”.

Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki w skali całego kraju.
    • Uczniowie z klasy 2 odwiedzili dziś Bogatyński Ośrodek Kultury, gdzie przywitali ich: uwielbiana przez bogatyńskie dzieci Animatorka Gabarka, czyli Ewelina Gabara-Walczak oraz Pan od Klocków - Kamil Stemler.
    • Już po raz drugi "czwórka" była organizatorem recytatorskich popisów najlepszych uczniów klas IV - VI z naszej gminy.

W środę 6 marca do etapu miejsko - gminnego Konkursu Recytatorskiego stanęło 14 uczennic i 9 uczniów, prezentując bogaty repertuar poezji dziecięcej.
    • Zbiórka dla potrzebujących wciąż trwa... wolontariusze z naszej szkoły są już w Lidlu, zapraszamy do włączenia się w zbiórkę!
    • Widząc zapał dzieci podczas spotkania sportowo-edukacyjnego, gdzie gwiazdą był GRABO – mistrz Świata we wsadach do kosza, powstał pomysł stworzenia drużyny koszykarskiej dla młodzieży szkolnej z Naszej Gminy.
    • W środę 28 lutego w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, w tym roku pod hasłem „Bezpieczny Internet dla wszystkich”, nasi najmłodsi uczniowie (klas 1-3) wzięli udział w konkursie o tej jakże ważnej tematyce.
    • Dnia 5 marca 2024 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski.

Celem konkursu była popularyzacja literatury, upowszechnienie kultury żywego słowa oraz kształtowanie wrażliwości literacko-językowej.
    • Jeżeli robisz zakupy w internecie, nieważne czy są to buty, elektronika, kosmetyki czy książki, możesz nas bezpłatnie wspierać. Z każdego Twojego zakupu średnio 2,5% jego wartości trafi do naszej organizacji, jeśli zaczniesz korzystać z serwisu FaniMani.pl Ty nic nie dopłacasz!
    • Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Czwartek 25.04.2024

• RODO