• ,,Drugie śniadanie na trawie''

• 15.05 na terenie szkoły odbył się piknik klasy 1a, na trawie, w celu wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci wyposażone w koce i zdrową przekąskę spędziły miło czas, świetnie bawiąc się w swoim towarzystwie. Dziękuję rodzicom za pyszny poczęstunek pełen witaminek.

p.Telimena

• KOLEJNE ZŁOTO i SREBRO DLA SP4

• W poniedziałek 13 maja 2024 roku na stadionie przy ul. Białogórskiej w Bogatyni odbyły się zawody 4-boju lekkoatletycznego klas IV-VI w którym udział wzięło sześć szkół podstawowych z Miasta i Gminy Bogatynia. Na 4-bój lekkoatletyczny składają się dyscypliny: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg 600m dziewczęta i 1000m chłopcy. Każda drużyna składała się z max 8 zawodników z podziałem na dziewczęta i chłopcy, natomiast do klasyfikacji zliczane było 5 najlepszych rezultatów. Nasze dziewczęta wywalczyły 740 pkt. i srebrny medal, natomiast chłopcy z wynikiem 814 pkt. wywalczyli złoty medal

W zawodach wyłoniono też indywidualnie najlepszych zawodników, wśród chłopców najlepsi byli:

1. Szymon Kozłowski  253 pkt.

3. Dawid Bielewa 173 pkt.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

• Wycieczka klas 1a, 4a i 4b do Jeleniej Góry

• Dnia 09.05.2024 odbyła się wycieczka klas 1a, 4a i 4b do Teatru Animacji w Jeleniej Gorze. Dzieci uczestniczyły w przedstawieniu Kornela Makuszyńskiego „ Krawiec Pan Niteczka”. Następnie po teatrze udaliśmy się na spacer po rynku jeleniogórskim. Energii i smaku dostarczył nam przepyszny posiłek w Pizza Hut. Opiekunami wycieczki były: Anita Piłat, Jolanta Doroszczak i Karolina Łabecka-Marszałek

• XV Powiatowy Konkurs Matematyczny Klas VI

• 13 szkół z powiatu zgorzeleckiego i 39 uczestników... w XV Powiatowym Konkursie Matematycznym Klas VI, który odbył się 09.05 w Szkole Podstawowej nr 5 w Bogatyni.

Naszą szkołę reprezentowali: Filip Chudy, Dawid Bielawa oraz Franciszek Pierzchalski.

Wielkie brawa dla chłopców za podjęcie wyzwania i odwagę skonfrontowania własnych umiejętności z innymi.

• Laureaci konkursu „Świat w Naszych rękach” w Hydropolis

• Dnia 06 maja 2024 roku Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania oraz Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnia  zabrali laureatów konkursu pn. „Świat w Naszych rękach” na wycieczkę do Hydropolis – Centrum Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu. Młodzież miała możliwość uczestniczyć w warsztatach oraz zwiedzić Centrum .

Zwiedzanie rozpoczęli od projekcji filmu, opowiadającego o powstaniu wody na naszej planecie. Następnie wraz z przewodnikiem, przeszli przez wszystkie strefy tematyczne.

Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem i zaangażowaniem zwiedzali całą wystawę, chętni mogli posiedzieć w kapsule batyskafu Trieste, którym w 1960 r. dwóch naukowców zanurkowało na dno Rowu Mariańskiego.

Wystawa była bardzo ciekawa, w każdej sali znajdowało się wiele atrakcji multimedialnych oraz interaktywnych instalacji. Wycieczkę do Hydropolis możemy uznać za bardzo udaną, wróciliśmy z niej bogatsi o nowe doznania oraz wiedzę.

• Mistrzostwa Powiatu w 4boju LA

• Kolejny duży sukces odnieśli chłopcy z naszej szkoły w 4 boju Lekkoatletycznym. W rozegranych 07.05 na stadionie w Zgorzelcu Mistrzostwach Powiatu w 4boju LA nasza drużyna zdobyła brązowe medale zajmując 3 miejsce na 11 szkół. W klasyfikacji indywidualnej Szymon Kozłowski okazał się bezkonkurencyjny i zasłużenie zdobył złoty medal pokonując wszystkich rywali. W zawodach udział wzięła również drużyna dziewcząt, która ostatecznie zajęła VIII miejsce.

Brawo dla wszystkich uczniów za postawę i walkę na stadionie.

SP4 Bogatynia chłopcy: Szymon Kozłowski,Dawid Bielawa, Karol Janek, Waldemar Dziurdzy, Franek Pierzchalski, Szymon Pawlisz, Mateusz Seńczuk, Olek Kuczyński

SP 4 Bogatynia dziewczęta: Weronika Grześkowiak, Julia Kuźmicka, Julia Pokarowska, Maja Regner, Olivia Milian, Anna Ogonowska, Zosia Stecyk

• 233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

• 3 maja w Parku im. Jana Pawła II uczciliśmy 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Gminne uroczystości Święta Narodowego Trzeciego Maja rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny. Prowadzeni przez Zakładową Orkiestrę Dętą KWB „Turów” wraz z pocztami sztandarowymi organizacji związkowych, zakładów pracy, innych szkół oraz mieszkańcami Bogatyni, przeszliśmy do parku im. Jana Pawła II.

• „3 Dni, 3 Kraje, 3 Wędrówki”

• 26 kwietnia 2024 roku klasa 5a wzięła udział w międzynarodowym rajdzie pieszym, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Sekcja Turystyki Rekreacyjnej „Bog-Tur” oraz OSiR w Bogatyni. Rajd zaczął się na stadionie OSiR-u, wiódł przez Markocice, Jasną Górę i zakończył w Bogatyni. Pogoda dopisała... Pod opieką p. Ewy Wiśniewskiej i p. Marty Pędrak wytuptali, w sumie, ponad 12 kilometrów.