• Międzynarodowy Dzień Kropki
          • Międzynarodowy Dzień Kropki

          • 15 września obchodzimy święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Nasi uczniowie zaczęli świętować już w piątek. Tak bawili się pierwszoklasiści, uczniowie na technice i na świetlicy....

            W minionym tygodniu lekcje techniki odbyły się pod hasłem: Dzień Kropki. Były zadania logiczne, zadania ćwiczące kreatywność, zadania na koncentrację, zadania plastyczno - techniczne oraz kolorowanki.  Każdy uczeń miał prawo wyboru zadania, z którym chciał się zmierzy.

            Pobudka i kropka, czyli Dzień Kropki na porannych zajęciach w świetlicy.

            Rano, kiedy większość dopiero wystawia nos spod koldry, kilkoro uczniów dzielnie przybywa na świetlicę, choć za oknem jeszcze szaro, buro i ponuro. Dziś, aby się obudzić, wykorzystaliśmy gry i zabawy tematyczne poświęcone KROPCE.

            TO BYŁA ŚWIETNA GIMNASTYKA DLA GŁOWY I JĘZYKA. Brawo: Karolu, Haniu, Mateuszu i Agatko.

        • Podróże z klasą
          • Podróże z klasą

          • Wybieramy się w podróż z klasą 3a

            Kiedy uczniowie pojawiają się w szkole przed 7.00 rano pełni energii, uśmiechnięci i gotowi na przygodę, to znaczy tylko jedno- JADĄ NA WYCIECZKĘ.

            I to jaką!!!! Trzydniową !!!

            Która klasa ma to szczęście? Uczniowie z 3a Towarzyszą im - ukochana wychowawczyni p.Paulina oraz p. Katarzyna i p. Sylwia.

            Ostatnie uściski z rodzicami na pożegnanie, kilka słów od pań dyrektor Agnieszki Drewniackiej i Anety Dziubarczyk, które życzyły wszystkim wspaniałej zabawy i niezwykłych wrażeń, i ... wyruszyliśmy do Kotliny Kłodzkiej .

            W 80 dni dookoła świata? Nam wystarczyło kilka godzin. Odwiedziliśmy m.in.Włochy i krzywą wieżę w Pizie, USA i Statuę Wolności, Paryż, gdzie stanęliśmy pod wieżą Eiffle'a, Niemcy i Muzeum Zwinger w Dreźnie, ciekawe miejsca w Polsce i egzotyczne krainy. A wszystko dzięki odwiedzinom w niesamowitym Eurolandzie w Kłodzku.

            Polecamy! Miejsce urokliwe. Można w nim spędzić cały dzień.

            Więźniowie labiryntu - czyli jak było w Twierdzy Kłodzkiej. Co za przygoda! Pokonywanie tuneli w twierdzy było nie lada wyzwaniem. To zadanie tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Na szczęście tacy właśnie są uczniowie klasy 3a i ich opiekunki. Powiemy tylko, że jeśli ktoś nie przeszedł tunelu krasnala, nie wie, co znaczy Twierdza Kłodzka. Minerzy i saperzy kłoccy byliby z nas dumni. Po dniu pełnym wrażeń czekał na nas w Zieleńcu, w Domu Wczasowym "Jagienka" ciepły i bardzo smaczny obiad z deserem .

            Wyczerpany....papier, nie uczeń klasy 3a

            Za nami dziś już pierwszy punkt programu- Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój.

            Zaczęliśmy pracowicie. Każdy z nas miał szansę (wy)czerpać własny papier. Może zapisane na nich zostaną nasze tajemnice wiersze albo powstaną ciekawe ilustracje.

            Poznaliśmy historię wynalezienia i produkcji papieru . Nie wiedzieliśmy, że kiedyś był to bardzo cenny i drogi materiał

            I że celulozę uzyskiwano ze "szmat" czyli starych ubrań i materiałów .

            Głośne: "O nieeee!" a nawet : "Bleeee!" wykrzyknęlismy, gdy przewodnik powiedział, że papier tworzyć można z odchodów niektórych zwierząt - np.słoni - tzw.papier słoniowy lub kangurów. Wiedzieliście o tym ?

            Kolejną atrakcją podczas wycieczki w ramach projektu MEiN - Podróże z klasą - był Złoty Stok - a konkretnie Kopalnia Złota. I jeśli wczoraj myśleliśmy, że przejście krasnala w Twierdzy Kłodzkiej wymagało stalowych nerwów to dziś okazało się, że praca w kopalni i poszukiwanie złota, to też nie taka "złota robota" jak nam się wydawało. Ciemno, chłodno, wilgotno .... to jedne z wielu elementów towarzyszących górnikom w ich pracy. I nie jedyne.... Dla nas wielką frajdą było przepłynięcie sztolni Gertruda - łodzią pod ziemią. Okazuje się, że górnicy lubili towarzystwo szczurów - bo gdy te były spokojne, im również nic nie groziło. Gdy jednak gryzonie wpadały w popłoch i zaczynały uciekać- górnicy rzucali kilofy i biegli za małymi towarzyszami. Bo szczury szybciej niż ludzie wyczuwają zagrożenie. Podczas zwiedzania kopalni swoim poczuciem humoru, ogromną wiedzą i zabawnymi rymowankami zaczarował nas Pan Przewodnik, który według nas zasłużył na złoty medal. Zdradził tajniki alchemii i powstawania ARSZENIKU. Na koniec obejrzeliśmy podziemny wodospad , do którego dojechaliśmy podziemną kolejką, która wywiozła nas później na powierzchnię, byśmy w mennicy mogli obejrzeć wybijanie złotych monet lub tworzenie sztabek złota.

            Odłożyliśmy kaski, wyszliśmy z kopalni i wracamy do ośrodka, bo każdy poszukiwacz złota zasługuje na odpoczynek.

            Trzeci dzień naszej wyprawy.

            Mleczarz, piekarz, kuśnierz, garncarz, kowal, szewc, tkaczka, praczka, bednarz .....to tylko kilka zawodów, które odkryliśmy w Kudowie Zdroju, w Czermnej na Szlaku Ginących Zawodów. Wspólnie ubiliśmy masło, posmarowaliśmy nim pyszny wiejski chleb upieczony w prawdziwym piecu chlebowym, po czym schrupaliśmy go z przyjemnością. Hodowcy wiejscy mogliby pochwalić się trzódką krówek, świnek i in. zwierząt, ale na szlaku spotkaliśmy również lamy, ptaki z różnych stron świata i małpki. Przemierzywszy szlak, dotarliśmy do pracowni garncarza, który na naszych oczach ulepił piękny wazon. Zdradził nam również, jak wygląda krok po kroku wypalanie garnków glinianych. To była bardzo ciekawa lekcja.

            Są szlaki, które naprawdę warto przejść- taki jest właśnie Szlak Ginących Zawodów.

            A dużo więcej zdjęć znajdziecie na naszej stronie na facebooku...

        • ŚLADAMI PRZESZŁOŚCI
          • ŚLADAMI PRZESZŁOŚCI

          • ZWYCIĘSTWO SP4 W X RAJDZIE PIESZYM "ŚLADAMI PRZESZŁOŚCI"

            W sobotę, 7 września, drużyna reprezentująca SP4, znana również jako "Kopernikusy" wzięła udział w jubileuszowym X Rajdzie Pieszym "Śladami przeszłości". W pięknych okolicznościach przyrody i w rekordowym tempie, pokonaliśmy nową, 9km malowniczą trasę. Pogoda również dopisała. Po przybyciu na metę, wyznaczeni zawodnicy wzięli udział w konkursach - ekologicznym oraz historyczno - krajioznawczym. Po podsumowaniu wyników wszytskich konkurencji, okazało się, że w klasyfikacji generalnej zdobyliśmy najwyższe miejsce na podium, podobnie jak w konkursie turystycznym. W konkurencji historyczno - krajoznawczej uznaliśmy przewagę dwóch drużyn, zajmują znakomite III miejsce. A oto skład zwycięskiej drużyny:

            Emilia Kowalczuk (7a)   Wiktoria Kucias (7a)   Lena Jankowska (7a)   Hubert Chlebny (7a)

            Maja Wójcikiewicz (7a)    Piotr Marszał (7a)    Anna Ogonowska (7b)   Oliwia Kuca (7b)

            Lena Marciniak (7b)   Maja Szybko (8a)   Nikola Sienkiewicz (8a)   Antoni Kameduła (8a)

            Tomasz Zawada - Skiba (8a)

            Drużyna wspomagana przez naszego absolwenta - Mateusza Kowalczuka.

            Ogromne podziękowania należą się również naszym "czwórkowym" wolontariuszom, którzy wsparli współorganizatorkę sobotniego wydarzenia, p. Katarzynę Krawczenko:

            Amelia Turczyńska (8a)   Karol Tęcza (8a)  Kacper Stojek (8a)   Jakub Jaworski (8a)   Oktawia Myślińska (8a)

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom i pozdrawiamy entuzjastów turystyki i krajoznawstwa!

            Katarzyna Bednarek

            Katarzyna Krawczenko

            Katarzyna Staszak-Smolarek

        • Szkoły Pełne Talentów - kolejna edycja
          • Szkoły Pełne Talentów - kolejna edycja

          • Chciałam Państwa zachęcić do akcji LIDLA Szkoły Pełne Talentów.

            Nasza szkoła została już zarejestrowana,

            zapraszamy do wspólnej zabawy, zbierajcie lidlaki, skanujcie, przynoście do nas, zeskanujemy sami Akcja rusza już od 2.09.2024 r.

            Pozdrawiam, sekretarz szkoły Jolanta Hałajska.

             

        • Witaj szkoło! Witajcie uczniowie!
          • Witaj szkoło! Witajcie uczniowie!

          • Dziś o godz.9.00 na dziedzińcu szkolnym pani dyrektor Agnieszka Drewniacka serdecznie przywitała po wakacjach uczniòw, szczególnie najmłodszych uczniów klasy pierwszej oraz nauczycieli i rodziców.

            Przedstawiła i z radością powitała w gronie nową wicedyrektor szkoły - panią Anetę Dziubarczyk.

            Następnie uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do klas, by poznać plan na zbliżający się tydzień nowego roku szkolnego oraz spotkać się z dawno niewidzianymi przyjaciółmi z klasy.

            Całej społeczności szkolnej życzymy w tym roku sukcesów tak w budowaniu pięknych relacji między sobą, jak i w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swych pasji i zainteresowań

            Nowy rok szkolny 2024/ 2025 uważamy za rozpoczęty.

        • Uroczysta inauguracja
          • Uroczysta inauguracja

          • Uroczystą inaugurację Nowego Roku Szkolnego 2024/2025 rozpoczęliśmy udziałem pocztu sztandarowego, dyrekcji, nauczycieli oraz młodzieży naszej szkoły

            w uroczystej Mszy Świętej, którą w intencji wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców odprawił ksiądz dziekan Ryszard Trzósło w Kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bogatyni.

            Opiekun SU

            E. Brożek

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni
        • 75 77 32 444
        • 59-920 Bogatynia
          ul. Chopina 15

          59-920 Bogatynia
          Poland
        • 75 77 32 444
      • Logowanie