• 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

• trwa. W tegorocznym Finale wzięło udział czterech wolontariuszy z naszej szkoły w sztabie Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, w grupie prawie 120 tysięcy wolontariuszy i wolontariuszek. A wszystko to dla zdrowych płuc po pandemii. Bardzo im gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i wytrwałość w działaniu. Spieszymy poinformować, że Sztab 7330 stworzony przy Bogatyńskim Ośrodku Kultury zebrał kwotę 90.387,16 zł

• Bal karnawałowy

• dla klas edukacji wczesnoszkolnej to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było 9 stycznia w naszej szkole!

Tego dnia już od rana w szkole pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, motylki, rycerzy, pajacyków, policjantów. Pojawili się także: Wednesday, Spider-Man czy Batman.

Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy Animatorkę Gabarkę, która porwała wszystkie dzieci do wspólnej zabawy.

Podczas pląsów było kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Nie zabrakło również stołów zastawionych pysznymi przekąskami!

Dziękujemy za świetną zabawę!

• „Mikołajki” w klasie 6a

• W klasie 6a odbyły się „Mikołajki” klasowe. Każdy uczeń przygotował prezent wylosowanej osobie z klasy. Pani też otrzymała niespodziankę od Mikołaja. Wszyscy ucieszyli się z prezentów, jakie dostali. Była miła i ciepła atmosfera.

• AKCJA „PACZUSZKA DLA MALUSZKA”

• W naszej szkole w dniach od 4.12.2023r do 4.01.2024r. odbywała się zbiórka na rzecz domu samotnej
            matki, w ramach której udało nam się zebrać mnóstwo artykułów dla maluchów.
            Oto co udało się zebrać w tym krótkim czasie:
            -16 opakowań pieluch
            -1 bluza
            -3 opakowania świątecznych słodyczy
            -2 wafelki w czekoladzie
            -kilka sztuk pojedynczych kosmetyków np. krem od odparzeń, woda utleniona itp.
            -3 opakowania różnych gier dydaktycznych
            Wszystkie zebrane artykuły odwiezione zostały do Zgorzelca do Domu dla Samotnych Matek z Dziećmi
            MARKOT. Od wdzięcznych mam i kierownictwa placówki otrzymaliśmy pisemne podziękowanie.
            Składam je przede wszystkim na ręce naszych ofiarodawców, jak też p. Dyrektor, która z wielką
            otwartością przystała na przeprowadzenie akcji w naszej szkole.
            W akcję włączyli się niemalże wszyscy w szkole zaczynając od uczniów, poprzez Rodziców, a kończąc na
            pracownikach. Koordynatorzy akcji- Anita Piłat oraz Ewelina Pawłowska- składają serdeczne
            podziękowania za ten dar serca i ogromną empatię, która wlała w nasze serca morze nadziei.

Koordynatorzy akcji
            A. Piłat i E. Pawłowska