• Orły Edukacji Wczesnoszkolnej

• Z ogromną radością informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”.

Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki w skali całego kraju.

Mamy zaszczyt poinformować, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie z klasy 2a:

- Ksawery Łohyn

- Bartosz Przykazka

- Lena Ziaja

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

• 14 marca: Dzień Liczby π

• Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi, jako że data „14 marca” zapisywana jest w USA jako „3.14”. Od 2019 roku jest także świętem królowej nauk – matematyki. To dobra okazja, aby zaprezentować najważniejsze „liczby” związane z kształceniem przyszłych matematyków. Czy wiecie, że to również rocznica urodzin Alberta Einsteina?

• Miejsko - Gminne Konkursy Recytatorskie

• Już po raz drugi "czwórka" była organizatorem recytatorskich popisów najlepszych uczniów klas IV - VI z naszej gminy.

W środę 6 marca do etapu miejsko - gminnego Konkursu Recytatorskiego stanęło 14 uczennic i 9 uczniów, prezentując bogaty repertuar poezji dziecięcej.

Występom uważnie przysługiwało się sześcioosobowe jury, ktore wyłoniło zwycięzców, w tym skład reprezentantów naszej gminy do etapu powiatowego.

W kategorii klas szóstych wyróżnienie otrzymała Zofia Stecyk.

11 marca 2024 r. Lena Borysiak i Karol Tęcza  reprezentowali szkołę na Miejsko - Gminnym Konkursie Recytatorskim dla Szkół Podstawowych kl. VII- VIII.

Karol Tęcza zajął III miejsce i awansował do etapu powiatowego.

Dziękujemy uczestnikom konkursu i gratulujemy doskonałych prezentacji.

Karolowi życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK, który odbędzie się  już 19 marca 2024 r. w Zgorzelcu.

• Tak pomagam!

• Zbiórka dla potrzebujących wciąż trwa... wolontariusze z naszej szkoły są już w Lidlu, zapraszamy do włączenia się w zbiórkę!

• NABÓR DO DRUŻYNY KOSZYKARSKIEJ

• Widząc zapał dzieci podczas spotkania sportowo-edukacyjnego, gdzie gwiazdą był GRABO – mistrz Świata we wsadach do kosza, powstał pomysł stworzenia drużyny koszykarskiej dla młodzieży szkolnej z Naszej Gminy.

Ideą jest aktywizacja młodzieży.

Zajęcia będą odbywać się bezpłatnie.

Zaczynamy od grupy dzieci w wieku od 7 do 10 lat.

Planujemy dalszy rozwój i wprowadzenie kolejnych grup wiekowych.

W realizację projektu zaangażowało się:

Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o.

Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny

Przy honorowym patronacie Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia pana Wojciecha Dobrołowicza

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.gpobogatynia.pl oraz www.bogatynia.naszops.pl

• Rozstrzygnięcie konkursu Bezpieczny Internet!

• W środę 28 lutego w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, w tym roku pod hasłem „Bezpieczny Internet dla wszystkich”, nasi najmłodsi uczniowie (klas 1-3) wzięli udział w konkursie o tej jakże ważnej tematyce.

W środę, 6.03 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu  Bezpieczny Internet!

Klasa pierwsza: 1.miejsce Maja Bielawa 2.miejsce Jakub Stefaniak 3.miejsce Grzegorz Witkowski wyróżnienie Michalina Trzcińska

Klasa druga: 1.miejsce Lena Ziaja 2.miejsce Antoni Kasprzak 3.miejsce Kacper Hałajski wyróżnienie Olaf Sikora

Klasa trzecia: 1.miejsce Sergiusz Sawicki 2.miejsce Sara Cieślińska 3.miejsce Elżbieta Ernest

Gratulujemy!

Opiekunowie konkursu: Anita Piłat, Małgorzata Kosiba

• Szkolny Konkurs Recytatorski

• Dnia 5 marca 2024 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski.

Celem konkursu była popularyzacja literatury, upowszechnienie kultury żywego słowa oraz kształtowanie wrażliwości literacko-językowej.

Uczniowie zaprezentowali się znakomicie, dostarczając publiczności wzruszeń, uśmiechu i okazji do refleksji.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego, dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów!

• EKO= EDUKACJA

• 27 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach edukacji ekologicznej. Zajęcia z uczniami przeprowadził Prezes WKS ,, Kormoran" Bogatynia Jerzy Przetacznik.