• ZŁOTKA z "czwórki"

• 27.02 w Pieńsku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Siatkówce. W kategorii siatkarskich „dwójek”- klasy IV - Mistrzyniami Powiatu zostały:

Milena Piątek  Kornelia Krawczyk   Hania Szeliga    Hania Kadzewicz

Drużyna chłopców w składzie:

Igor Cieślik

Borys Kwiatkowski

Antoni Jasiński

Aleksander Rychter

Seweryn Zatorski

zajęła 5 miejsce.

Ogromne brawa dla naszych drużyn

• Miejsko - Gminny Konkurs Ortograficzny

• W piątek, 23 lutego, uczniowie naszej szkoły zmagali się z ortografią podczas XVIII Miejsko - Gminnego Konkursu Ortograficznego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Bogatyni.

Nie były im straszne " Wiosenne marzenia Grzegorza", "Rybołówstwo", "Bobrze żeremie" czy "Żądna sławy Brunhilda". Maja Iwanicka z klasy 7 zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej, a Igor Grześków z klasy 6 zdobył II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Ogromne brawa i gratulacje należą się wszystkim uczestnikom konkursu.

• KOLEJNA WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W NASZEJ SZKOLE

• W czwartek, 15.02.2024 gościliśmy w naszej szkole kolejną grupę starszaków - tym razem były to „Kotki” z pobliskiego Przedszkola nr 5. Nasi goście mieli okazję zwiedzić całą szkołę, spotkać się z Panią Dyrektor, oraz ze starszymi koleżankami i kolegami. „Kotki” zobaczyły też jak wyglądają lekcje w klasach 1-3. Nie mówimy „do widzenia”, ale „do zobaczenia we wrześniu”!

Zapraszamy do czwórki!

• Wrzucaj celnie do kosza

• Dziś (19.02) w Szkole Podstawowej nr 3 Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania zorganizowało akcję „Wrzucaj celnie do kosza”. Udział w niej wzięły wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Bogatynia.

Każda ze szkół wybrała swoich reprezentantów, którzy startowali w konkurencjach związanych z koszykówką oraz w sprawdzianach wiedzy na temat segregacji odpadów. Gościem specjalnym wydarzenia był Piotr "Grabo" Grabowski, który opowiedział dzieciom o swoich sportowych doświadczeniach oraz dał pokaz zadziwiających umiejętności. Popisy koszykarskie przeplatały taneczne występy Inna Show Cheerleaders Zgorzelec.

• Mistrzostwa Miasta i Gminy w mini siatkówce - dwójki

• W rywalizacji dziewcząt naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny zajmując odpowiednio 2 i 3 miejsce. Turniej chłopców to wewnętrzna rywalizacja uczniów naszej szkoły - 3 drużyny (do mistrzostw zgłosiła się tylko nasza szkoła).

Wielkie gratulacje dla naszych uczniów za udział w zawodach i godne reprezentowanie szkoły

27 lutego nasze najlepsze drużyny wezmą udział w Mistrzostwach powiatu w mini siatkówce, które odbędą się w Pieńsku. Trzymamy kciuki za dobry występ.

• Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowaliśmy Pocztę Walentynkową.

Dzień ten był również włączony w nasz Szkolny Festiwal Kolorów. W tym dniu królował kolor czerwony.

E. Brożek

• MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY W MINI SIATKÓWCE

• W piątek 02.02.2024 w Szkole Podstawowej nr 3 w Bogatyni odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy w Mini Siatkówce. Rywalizacja toczyła się w kategoriach siatkarskich „czwórek”- klasy VI (rok urodzenia 2011), z podziałem na dziewczęta i chłopcy.

W kategorii dziewcząt nasze zawodniczki zajęły trzecie miejsce. W rozgrywkach chłopców - drugie miejsce

Młodzi zawodnicy i zawodniczki otrzymały pamiątkowe medale i słodkie przekąski.

To była super zabawa sportowa:)... Gratulujemy tym na podium... i jednocześnie podziwiamy wszystkich uczestników

• Goście z przedszkola

• W środę, 31.01.2024 naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 4. Nasi goście zwiedzili cały budynek szkoły oraz odwiedzili naszych uczniów na lekcjach. Każdy mógł "przymierzyć się" do roli ucznia i zasiąść w szkolnej ławie.

Przyszłych pierwszoklasistów zapraszamy do "czwórki"!