• Ferie z ekonomią 5

• 17.02 to ostatni dzień realizacji projektu. Młodzież w towarzystwie Pani Dyrektor Agnieszki Drewniackiej odwiedziła lokalną filię banku - podziękowania dla Pani Dyrektor i Pracowników Santander Bank Polska za fantastyczne przyjęcie, pokazanie placówki i odpowiedzi na mnóstwo pytań. Spotkanie z przedsiębiorcą - podziękowania dla Pani Ireny Smalec, która w Księgarni Powszechnej opowiedziała młodzieży o trudnej codzienności dzisiejszych pracodawców,  podziękowania dla Pana Burmistrza Wojciecha Dobrołowicza, który towarzyszył nam w tym spotkaniu. W szkole uczniowie spotkali się z Panem Mirosławem Plichtą - przedsiębiorcą, który nie ma "biura" - wielkie dzięki za omówienie kolejnych etapów stawania się "Biznesmenem". Ostatnim punktem była prezentacja aplikacji Pola, która pozwala sprawdzić, czy towar, który kupujemy jest rzeczywiście produkowany w Polsce i czy firma, która ten produkt sprzedaje jest z Polski. Krótkie rozważania nad produktem lokalnym, regionalnym i tradycyjnym. Potem już tylko podsumowanie, rozdanie certyfikatów i nagród w konkursie indywidualnym. Przez ten tydzień najwięcej punktów i dzięki temu prawo do udziału w konkursie wiedzy ekonomiczno-finansowej uzyskali: Wiktoria Osińska, Szymon Partyka i Krystian Filipczak. Gratulujemy!

• Ferie w szkole dzień piąty

• Ostatni dzień pierwszego tygodnia ferii. Bawimy się doskonale. Po rywalizacji sportowej wykonaliśmy autoportrety, a potem Czapeczkowa Dyskoteka, gry i zabawa przy muzyce. Do zobaczenia w poniedziałek!!!

• Ferie z ekonomią 4

• 16.02, moduł III - Moja firma, czyli plusy i minusy prowadzenia działalności gospodarczej, gra decyzyjna "Fabryka książek" - bądż producentem i optymalizuj koszty, potem gra decyzyjna "Zabawki", czyli jak firmy osiągają zysk. Rozwiń wyobraźnię i zostań specjalistą ds. ulepszania świata, zobacz szansę na biznes tam, gdzie inni go nie widzą... kolczyki z betonu? Torebki z klocków Lego? Bądź kreatywny!!!

• Ferie na sportowo

• Kolejny dzień atrakcji feryjnych. Najpierw rywalizacja drużynowa w pokonywaniu toru przeszkód,a nastepnie basen i zjeżdżalnia.Sport górą!!!

• Ferie z ekonomią 3

• 15.02 młodzi adepci wiedzy o finansach i przedsiębiorczości rozpoczęli od tworzenia i poprawiania rodzinnego budżetu. Zapoznali się z kompetencjami Narodowego Banku Polskiego. Zgłębili wiedzę o bankowości elektronicznej i uczyli zabezpieczać przed cyberatakiem, bo e-bankowość jest bezpieczna, jeśli korzystamy z niej z głową. Efekty tej nauki sprawdzili rozwiązując krótki quiz.

• Ferie z ekonomią 2

• 14.02 po słodkiej walentynce uczestnicy projektu rozpoczęli moduł II, czyli "Moje finanse". W ramach gry dydaktycznej poznali gospodarkę bez pieniądza – barter, dowiedzieli się, czm jest pieniądz, pokazali, co wiedzą o banku i jego zadaniach, odgrywając scenki dowiedzieli się co to znaczy mieć konto w banku oraz zapoznali z produktami bankowymi dla oszczędzających. Wiedzę sprawdzili układając bankową rozsypankę.

• Ferie zimowe ruszyły

• Pierwszy dzień ferii zimowych za nami. Uczniowie bardzo aktywnie spędzili wyznaczony czas, podczas którego - między innym - uczestniczyli w warsztatach plastycznych i w zajęciach przeprowadzonych przez pana Adama Balcera pod hasłem TORT CZASU I TORT MARZEŃ. Każdego dnia czekają na nich różne ciekawe formy aktywności, zabawy i kultury.

E.Brożek, K.Bednarek

• Ferie z ekonomią

Zaczęli od modułu I "Moja przedsiębiorczość". Poznali podstawowe pojęcia ekonomiczne: cena, rynek, popyt, podaż, konkurencja, przedsiębiorczość..., zastanawiali się nad cechami osób przedsiębiorczych, swoimi zainteresowaniami w tym kontekście, sprawdzili, jak wygląda regionalny rynek pracy i wzięli udział we wzbudzającej największe emocje grze symulacyjnej "Rynek jabłek".

• Poczta walentynkowa

• Walentynki przypadły w tym roku na czas ferii zimowych, zatem Samorząd uruchomił już w piątek Pocztę Walentynkową. Zainteresowani wysłaniem walentynki mogli skorzystać z Poczty i mile zaskoczyć wybraną osobę, co też chętnie czynili.

• Ósmoklasiści piszą egzamin próbny.

• Egzamin próbny to doskonała okazja,aby dowiedzieć się, jaką wiedzę już opanowaliśmy, a co powinniśmy jeszcze powtórzyć. Pierwszego dnia uczniowie pisali test z języka polskiego, drugiego z matematyki, a trzeciego napisali test z języków obcych. Życzymy powodzenia!

• zDolny Ślązak, awans do finału

• Zakończyły się powiatowe etapy konkursów przedmiotowych organizowane w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień.

Z naszej szkoły do finału awansowali:

z chemii - Karol Bohdanowicz i Martyna Piątek, opiekun: Dorota Czarnecka

z geografii - Karol Bohdanowicz, opiekun: Katarzyna Krawczenko

Gratulujemy uczniom i nauczycielom, będziemy trzymać kciuki w finałach, które odbędą się 18.03.2023 r. z chemii i 28.03.2023 r. z geografii we Wrocławiu.

• Klasa sportowa w SP4

• Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła powraca do wieloletniej tradycji prowadzenia klas sportowych Od nowego roku szkolnego 2023/2024 otwieramy klasę IV sportową.

Zapraszamy chętnych uczniów, którzy ukończą w tym roku klasę III do zapisów. Karty zapisu, które przyjmujemy do 10.03., można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej sp4bogatynia.edupage.pl

Na egzamin sprawnościowy klasyfikujący do klasy sportowej zapraszamy 15.03 - dziewczynki, 16.03 - chłopcy o godz. 16:00.