• Nabór wniosków XXIII edycji Programu Stypendialnego “zDolny Śląsk”

• Zapraszamy do składania wniosków o roczne stypendia uczniów i absolwentów dolnośląskich szkół podstawowych (od klasy IV, ukończonej w czerwcu 2023) i ponadpodstawowych (również tegorocznych maturzystów). Wnioski można nadsyłać do siedziby Fundacji do 20 września 2023, wyłącznie drogą pocztową (decyduje data stempla pocztowego) z dopiskiem na kopercie “zDolny Śląsk”.

Stypendia „zDolny Śląsk” są dofinansowane z dotacji Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień w dniu 29.06.2023 uchwaliła tegoroczny Regulamin konkursu i kryteria oceny.

W tym roku pozyskaliśmy wyższą niż dotychczas dotację na organizację programu stypendialnego. Kwota dotacji 240 tysięcy złotych pozwoli nam na utrzymanie wyższej – już od ubiegłego roku – wysokości stypendiów (w zależności od poziomu edukacyjnego są to stypendia w kwotach 3500 zł, 4000 zł i 4500 zł) i sfinansowanie około 55 stypendiów “zDolny Śląsk” oraz dofinansowanie 5 Stypendiów Pomostowych.

Wymagania konkursu 2023/2024

• spełnienie wymagań Regulaminu Konkursu
            • ponadprzeciętne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe albo szczególne dokonania społeczne,
            • miejsce  stałego zameldowania na Dolnym Śląsku,
            • przesłanie poprawnie wypełnionego wniosku z wymaganymi załącznikami w terminie i na właściwy adres.