• 8a na tropie przyszłego zawodu
          • 8a na tropie przyszłego zawodu

          • Już od połowy marca rozpoczęły się spotkania uczniów z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych. Uczniowie są zachwyceni ciekawymi ofertami. Sami zobaczcie.

        • Pierwszy Dzień Wiosny w SP4
          • Pierwszy Dzień Wiosny w SP4

          • Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły hucznie i radośnie przywitali Wiosnę. Uczniowie prowadzili ciekawe lekcje, zapraszali Wiosnę do wspólnej zabawy muzyczno - integracyjno- tanecznej, a także przeprowadzili Wiosenny Kiermasz Różności. Najmłodsi uroczystym pochodem zakomunikowali mieszkańcom i panu burmistrzowi, że Wiosna nareszcie zagościła w Bogatyni. Najpiękniejsze ekologiczne Marzanny zostały wybrane, a ich wykonawcy nagrodzeni. Wszyscy bawiliśmy się doskonale. Witaj Wiosno!!!

            Opiekun SU

            E. Brożek

        • Różnorodność jest piękna!
          • Różnorodność jest piękna!

          • 21 MARCA 2023r. (we wtorek) w naszej szkole obchodzimy Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa.

            Prosimy wszystkich uczniów o założenie tego dnia różnokolorowych skarpetek nie do pary. Będzie to z naszej strony symboliczne wsparcie dla osób dotkniętych zespołem Downa i ich najbliższych.

            Bądźmy razem!

        • Wybudujemy wieżę
          • Wybudujemy wieżę

          • W klasie 2 a na zajęciach kreatywnego myślenia uczniowie podjęli decyzję. Jedni pracują w drużynie, inni samodzielnie. Otrzymali te same materiały. I zadanie:wybudujcie wieżę - najwyższą, najbardziej wytrzymałą i najciekawszą. Zapalili się do działania. Projektują, budują, planują i zmieniają zdanie spierają się... najważniejsze jednak, że tworzą....co z tego wyjdzie dowiemy się za tydzień. Dziś jest tak...

        • XVI miejsko-gminny Festiwal Małych Form Artystycznych w Języku Angielskim
          • XVI miejsko-gminny Festiwal Małych Form Artystycznych w Języku Angielskim

          • 27 uczestników, 4 szkoły, 12 prezentacji przewinęło się 15.03 przez scenę w naszej szkole. Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych pierwszymi miejscami prezentacji: ucznia naszej szkoły, z klasy 1a Kajetana Stulińskiego oraz skeczu o parówkach reprezentantek SP3. W fotorelacji również z pierwszym miejscem Śpiąca Królewna z SP Działoszyn i wyróżnienie reprezentantki SP Porajów. Wszystkim występującym, ich nauczycielom oraz rodzicom gratulujemy.

            Pomysłodawczynią konkursu jest nauczycielka języka angielskiego z SP4 Małgorzata Kosiba.

            Za patronat dziękujemy Panu Burmistrzowi Wojciechowi Dobrołowiczowi,

            za nagrody PGE GiEK SA oddział Elektrownia Turów oraz Macmillan Polska.

            Czynione są starania, aby jeszcze w tym roku szkolnym młodzi artyści zmierzyli się w językowym pojedynku z uczniami szkół powiatu zgorzeleckiego na scenie Bogatyńskiego Ośrodka Kultury.

        • MIEJSKO - GMINNY KONKURS RECYTATORSKI PO RAZ PIERWSZY W NASZEJ SZKOLE
          • MIEJSKO - GMINNY KONKURS RECYTATORSKI PO RAZ PIERWSZY W NASZEJ SZKOLE

          • 13 marca odbył się w naszej szkole Miejsko - Gminny Konkurs Recytatorski, w którym wzięło udział 32 uczniów klas IV - VI ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy.

            W turnieju młodzi miłośnicy poetyckiego słowa walczyli o awans do etapu powiatowego, dobrze się przy tym bawiąc.

            Jury w składzie: pani Elżbieta Brożek, pani Iwona Dąbrowska, pani Agnieszka Michalska, pani Elżbieta Maryniewska, pani Agnieszka Mitka i pani Sylwia Użarowska wyłoniło następujących zwycięzców:

            w kategorii klas IV

            I m. ex aequo

            Izabela Żaczkowska z SP 3 w Bogatyni i Filip Skrabek z SP w Porajowie

            II m.

            Miłosz Malcer z SP w Działoszynie

            wyróżnienia

            Nadia Ambrożewicz i Maja Nietrzeba z ZSP w Porajowie

            w kategorii klas V

            I m. ex aequo Bianka Soroczyńska i Małgorzata Warisela z SP 3 w Bogatyni

            III m. Karol Legeżyński z ZSP w Porajowie

            wyróżnienia

            Zofia Oparka z ZSP w Porajowie i Filip Chudy z SP 4 w Bogatyni

            w kategorii klas VI

            I m. Alicja Wojciechowska z SP w Działoszynie

            II m. Krystian Filipczak z SP 4 w Bogatyni

            III m. Magdalena Użarowska z SP 1 w Bogatyni

            III m. Karol Tęcza z SP 4 w Bogatyni

            wyróżnienie

            Nikola Poźniak z ZSP w Porajowie

            Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom i rodzicom, a zwycięzcom I i II miejsc życzymy udanego występu i laurów w etapie powiatowym.

        • Nasi uczniowie sadzą „TRADYCYJNY SAD”
          • Nasi uczniowie sadzą „TRADYCYJNY SAD”

          • To ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa.

            Projekt polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego minisadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych na ogólnodostępnym terenie.

        •  W poszukiwaniu swojej drogi ze stypendium Horyzonty  Stypendium na naukę we Wrocławiu
          • W poszukiwaniu swojej drogi ze stypendium Horyzonty Stypendium na naukę we Wrocławiu

          •  

            Wiele dróg, jedno stypendium. Pod takim hasłem trwa rekrutacja do kolejnej edycji Programu Stypendialnego Horyzonty, który już od 13 lat wspiera uczniów i uczennice szkół średnich w rozwoju naukowym, realizowaniu pasji oraz odpowiedzialnym i szczęśliwym wkraczaniu w dorosłe życie. Zgłaszać mogą się ósmoklasiści, którzy pochodzą z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców), a chcieliby rozpocząć naukę w wymarzonym liceum lub technikum w dużym mieście. Uczniom z naszego województwa proponujemy naukę w dwóch szkołach – w VIII Liceum Ogólnokształcącym i w Technikum Nr 10 we Wrocławiu.

            Co w ramach stypendium?

            Stypendyści i stypendystki Horyzontów uczą się w liceach lub technikach w jednym z 12 dużych miast w całej Polsce. Mogą liczyć m.in. na:

            • pokrycie kosztów mieszkania i wyżywienia w bursie, biletów komunikacji miejskiej,

            • naukę języków obcych i certyfikaty językowe, które finansują organizatorzy programu,

            • wsparcie finansowe w realizowaniu pasji i zainteresowań, które stypendyści i stypendystki rozwijają wraz z zespołem fundacji metodą tutoringu oraz Indywidualnego Planu Rozwoju,

            • udział w obozach letnich i zimowych oraz w warsztatach.

            Jednak w Horyzontach przede wszystkim chodzi o kompetencje społeczne. Uczestnicy programu budują swoją tożsamość w zetknięciu z różnorodnością świata. Uczą się bycia empatycznymi i aktywnymi obywatelami i obywatelkami. To również zobowiązanie ze strony młodzieży do działania na rzecz innych. Możliwości są różne, od wspólnego organizowania projektów społecznych po pomaganie młodszym koleżankom i kolegom.

            Dla mnie największą wartością Horyzontów jest społeczność, dzięki której można poczuć się pewnie – w działaniach naukowych, ale też społecznych, artystycznych, sportowych. Codziennie pomagamy sobie w gronie kolegów, koordynatorów czy osób, które spotykamy na wakacjach i feriach.

            Igor, stypendysta Horyzontów

            Nad stypendystami i stypendystkami czuwa kompetentny zespół koordynatorów i koordynatorek z wiedzą pedagogiczną i psychologiczną, który towarzyszy im na co dzień. Podopieczni Fundacji są traktowani poważnie i po partnersku. W trudnych sytuacjach nigdy nie są sami, mają do dyspozycji profesjonalną pomoc psychologiczną. Stypendyści uczą się współpracować ze sobą, ale też wzmacniają poczucie własnej wartości i samodzielność.

             

            Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na www.efc.edu.pl/programy/horyzonty.Zapraszamy to szansa na nową drogę dla młodzieży z całej Polski.

            Kontakt:

            Agnieszka Markowska, koordynatorka regionalna

            województwa dolnośląskiego i opolskiego

            amarkowska@efc.edu.pl

            tel. 696 650 067

        • Międzynarodowy Dzień Matematyki i Liczby Pi
          • Międzynarodowy Dzień Matematyki i Liczby Pi

          • Dziś klasa 1a świętowała Międzynarodowy Dzień Matematyki!

            Udział w grach i zabawach matematycznych sprawił uczniom wiele radości. Pierwszaki bawiły się tangramem, tubą Pitagorasa oraz konstruowały figury przestrzenne. Dzieci uzupełniały sudoku oraz krzyżówkę matematyczną. Wykonały także prace plastyczna pt. "Geometryczny świat". Uczniowie grali w takie gry jak: Triominos, Rummikub, karty Grabowskiego - a to wszystko w radosnej atmosferze. Dzień Matematyki był świetną okazją do dobrej zabawy oraz utrwalania zdobytej wiedzy i umiejętności.

            Starsi uczniowie przygotowywali się do konkursu "Kangur Matematyczny" i  plastycznie świętowali Dzień Liczby Pi.

        • Dzień Otwarty w Naszej Szkole
          • Dzień Otwarty w Naszej Szkole

          • W minioną sobotę, 11 marca, w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Piękna zimowa aura na zewnątrz nie przeszkodziła naszym Gościom w dotarciu. Zaprosiliśmy do siebie rodziców i uczniów przyszłych klas pierwszych na zajęcia taneczne, szachowe, plastyczne, przedstawienie teatralne i w podróż w świat astronomii i biologii. Między ciekawymi wyzwaniami każdy miał szansę zregenerować siły w "Kawiarence u Kopernika" - gdzie serwowano kosmiczne dania i napoje. Dziękujemy za obecność naszym kochanym Gościom a także uczniom z czwórki, którzy zaangażowali się wzorowo w zaprezentowanie szkoły swoim nowym koleżankom i kolegom. Co tu dużo mówić....mamy nadzieję, że nasi Goście wychodząc do domu, czuli, że społeczność SP4 spisała się na medal.

            Ogromne podziękowania za profesjonalną fotorelację przekazujemy panu Dawidowi Gibasowi.

            Przekazujemy wrażenia jednego z uczestników sobotniego wydarzenia, p. Edyty Włos - Stulińskiej, przewodniczącej Rady Rodziców: „W imieniu Rady Rodziców chciałabym pogratulować i serdecznie podziękować Dyrekcji i gronu pedagogicznemu za zaangażowanie i przygotowanie Dnia Otwartego. Było naprawdę wspaniale.

            Przygotowany program i atrakcje dla dzieci pokazały, jak fajna jest Czwórka i pracujący w niej nauczyciele. Nauka poprzez zabawę, doświadczenia, turnieje i eksperymenty to jest to! Zaangażowanie dzieci z klas starszych w pomoc i promocję. Występy artystyczne, muzyka, taniec, szachy i wiele wiele innych ciekawych zajęć zaplanowanych na dzisiejszy dzień to tylko namiastka tego, co oferuje szkoła. A w przerwie pomiędzy zajęciami słodki poczęstunek. Wielkie brawa dla pomysłodawców i organizatorów."

            #ZAPRASZAMYDOCZWORKI

        • „ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE!!!”
          • „ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE!!!”

          • 9 marca klasa 1a wzięła udział w XX Przeglądzie Piosenki Dziecięcej „Wielkie Maluchów Śpiewanie”. Dzieci zaśpiewały piosenkę pt. "Pachnąca wiosna".

            Festiwal miał charakter przeglądu, dlatego też dzieci i ich występy nie były poddawane ocenie jurorów, a każda prezentacja została nagrodzona drobnym upominkiem,

            okolicznościowym dyplomem oraz gromkimi brawami.

            Fotorelacja, opieka i przygotowanie występu: p. Paulina Gibas.

        • Szkolny Konkurs Recytatorski rozstrzygnięty!
          • Szkolny Konkurs Recytatorski rozstrzygnięty!

          • W środę 8 marca uczniowie klas I - III i IV - VIII zaprezentowali swoje talenty recytatorskie i stoczyli wyrównaną walkę o laury i możliwość reprezentowania naszej szkoły na szczeblu miejsko - gminnym. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie pięknych wystąpień.

            W kategorii klas młodszych zwycięzcami konkursu zastali:

            I miejsce - Zuzanna Jackowska 2a i Ewelina Danilewicz 3a

            II miejsce - Mikołaj Smolarek 1a i Aleksandra Fajfrowska 3a

            III miejsce - Antoni Kasprzak 1a i Julia Szymańska 1a

            Jury przyznało również wyróżnienia Sergiuszowi Sawickiemu 2a, Amelii Chyle 3b i Olivii Wenc 3b.

            W kategorii klas starszych zwycięzcami konkursu zastali:

            I miejsce - Amelia Urbańczyk 6b i Krystian Filipczak 6b

            II miejsce - Karol Tęcza 6a

            III miejsce - Lena Borysiak 6a i Pola Kalinowicz 4b oraz Malwina Uss 8a i Oliwia Milian 5a (poezja śpiewana)

            Jury przyznało również wyróżnienia Mai Regner 4a, Annie Ogonowskiej 5a, Filipowi Chudemu 5a, Karolinie Sidorek 6b.

            GRATULUJEMY!

        • II Szkolny Bieg Tropem Wilczym
          • II Szkolny Bieg Tropem Wilczym

          • Już po raz drugi nasza szkoła uczciła pamięć Żołnierzy Wyklętych w symbolicznym biegu, w którym wzięli dzisiaj udział wszyscy uczniowie. Mimo mroźnej pogody, dzieci z dużym zaangażowaniem podjęły wyzwanie.

            Na mecie czekały na nich cukierki i dla najmłodszych opaski odblaskowe, które rozdał Burmistrz MiG Bogatynia pan Wojciech Dobrołowicz i dyrektor OSiR-u pan Adam Ignatowicz.

        • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
          • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

          • By uczcić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w dniu 1 marca 2023 r. uczniowie naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor uczestniczyli w uroczystej mszy św. w Kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bogatyni. Uczniowie zaprezentowali się w dwóch pocztach sztandarowych - prezentując sztandar naszej szkoły oraz sztandar współpracującego z naszą szkołą Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych.

            Opiekun SU

            Elżbieta Brożek

        • W POSZUKIWANIU WŁASNYCH KORZENI
          • W POSZUKIWANIU WŁASNYCH KORZENI

          • Uczniowie klasy 1a w ramach realizowanego projektu "Z kulturą mi do twarzy" wykonali drzewa genealogiczne przedstawiające ich rodziny.

            Głównym celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań historią własnej rodziny.

            Organizacja konkursu i fotorelacja: p. Paulina Gibas

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni
        • 75 77 32 444
        • 59-920 Bogatynia ul. Chopina 15 59-920 Bogatynia Poland
        • 75 77 32 444
      • Logowanie