• BO W GÓRACH FAJNIE JEST, GDY BEZPIECZNIE JEST!

• W piątek, 27.01.2023r. odbyło się w naszej szkole spotkanie wszystkich klas z p. Anną Krawczenko, członkinią nieformalnej grupy turystycznej Łowcy Burz, zorganizowane w ramach realizacji projektu Bezpieczny Dolnoślązak. Organizacją spotkania zajęły się panie Anna Borukało i Katarzyna Krawczenko, wspierane przez naszych niezawodnych ósmoklasistów: Julię Jochym, Zosię Pawłowską, Malwinę Uss, Patryka Molkę i Eryka Wosia. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali p. Ani, która opowiadała o zasadach bezpiecznego zachowania w górach, pokazała ekwipunek niezbędny podczas górskich wędrówek (a było tego dość sporo!). Można było nawet przymierzyć elementy "bezpiecznej", górskiej garderoby. Jedyne, czego zabrakło, to czas, bo góry to temat niemożliwy chyba do wyczerpania!

• WOŚP w Bogatyni

• Mamy to Bogatynio...... Jest nowy rekord. Przekroczyliśmy 100.000 zł

Sztab nr 6887 w Bogatyni informuje, że kwota zebrana podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bogatyni wynosi 100.988,89 zł. Nasi uczniowie w akcji....

• WOŚP rusza w naszej szkole

• Z radością informujemy, że od dziś (poniedziałek 23.01.) do piątku (27.01) wolontariusze - nasi uczniowie- będą prowadzić zbiórkę pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Jeśli chcesz dołożyć swój przysłowiowy grosz, przygotuj się i wrzuć do orkiestrowej puszki.

W tym roku celem zbiórki jest zakup sprzętu, dzięki któremu szybciej będzie można pomóc osobom mającym sepsę.

Sepsa (posocznica) to poważny i stanowiący zagrożenie dla życia zespół objawów spowodowany gwałtowną reakcją organizmu na zakażenie. Sepsa może prowadzić do niewydolności wielu narządów (MODS), wstrząsu i śmierci.

Ty też możesz pomóc!

Zatem do działa, Czwórko!!!

• Jasełka w BOK

• Dnia 18 stycznia 2023 nasi uczniowie z klas 1a, 3a, i 3b wzięli udział w XX Przeglądzie Widowisk Jasełkowych w BOK-u.

• Dla Babci i Dziadka

• Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy:

Byście zawsze zdrowiem dobrym się cieszyli.

By humory przez cały czas Wam dopisywały.

A także by te największe marzenia Wam się spełniały!

Kochamy Was!!!

Życzenia od 3a:

• Warsztaty tworzenia kul do kąpieli

• A to gratka! Coś dla babci i dziadka.

Warsztaty tworzenia kul do kąpieli odbyły się dziś w klasie 1a i 2a. Były to zajęcia pełne zapachów, barw oraz doznań sensorycznych. Dzieci używały tylko naturalnych składników. Wykonując kule do kąpieli same decydowały jakie zapachy, barwniki czy suszone kwiaty znajdą się w ich kosmetykach.

Dzisiejsze warsztaty były dedykowane Babciom i Dziadkom, ponieważ to właśnie dla nich uczniowie z ogromnym zaangażowanie tworzyli pachnące upominki.

Serdeczne podziękowania dla Pani Marty Ignatowicz za ciekawe spotkanie łączące naukę z dobrą zabawą.

• Klasowy Przegląd Wierszy w 1a

• 10 stycznia w klasie 1a odbył się Klasowy Przegląd Wierszy.

Wszyscy uczniowie zaprezentowali dowolne utwory poetyckie.

Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje!

Ogromne brawa dla pierwszaków!

• Na różowo

• Festiwal Kolorów w naszej szkole trwa. 10 stycznia to Święto Koloru Różowego, który został wylosowany na spotkaniu Przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

I choć radość dziewcząt była widoczna, to wśród chłopców zapanowała pewna konsternacja - przecież oni raczej nie ubierają się na różowo !!!! Jednak burza mózgów zebranych uczniów wskazała wiele ciekawych pomysłów

świętowania tego koloru szczególnie, gdy za oknami szaro, buro i ponuro.

Jak zwykle wszyscy doskonale się bawiliśmy.