Super zabawa dla małych i dużych:)
Akcja Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Elżbiety Brożek. Zdjęcia: Marcel Kidałowski, klasa 7a
Super zabawa dla małych i dużych:)
Akcja Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Elżbiety Brożek. Zdjęcia: Marcel Kidałowski, klasa 7a
23 listopada gościliśmy na warsztatach w naszej szkole uczniów z Bruno- Bürgel- Oberschule z Weißwasser i ich nauczycielkę panią Simone Urbank.
Nasza współpraca ma już dwudziestoletnią tradycję. W roli gospodarza wystąpiła klasa 5b oraz przedstawiciele klasy 5a.
Uczestnicy wykonywali ozdoby świąteczne, brali udział w tańcach integracyjnych i warsztatach językowych oraz rozegrali mecze siatkówki.
Nauczyciele prowadzący spotkanie to pani Ewa Wiśniewska, pani Maria Buczkowska, panowie Tomasz Pistiolis i Wojciech Mikulski oraz pani Edyta Gawrońska.
Dziękujemy rodzicom, którzy swoimi wypiekami "osłodzili" nam to spotkanie.
W naszej szkole powstała GROMADA ZUCHOWA!!!
Gromada działająca przy naszej szkole zrzesza dzieci z klas 1-3. Zuchy spotykają się raz w tygodniu. Przyszli harcerze chętnie uczestniczą we wspólnych spotkaniach, nabywają wiedzę na temat tradycji i obrzędowości harcerskiej, poznają podstawowe Prawa Zucha, zaznajamiają się z wartościami harcerskimi, pilnie się uczą zuchowej musztry oraz pląsów harcerskich.
Ideą wychowania zuchowego w ZHP jest nauka poprzez zabawę. Głównym celem jest przekazanie zuchom wiedzy i dobrych nawyków tyczących się życia codziennego - co dopasowane jest do ich wieku rozwojowego. Podczas zajęć zuchy poznają tematykę powiązaną z realizowanymi przez nich cyklami sprawnościowymi - dotyczą one różnych umiejętności i wiedzy, np. z zakresu historii, kultury czy prac codziennych. Prócz tego na zbiórkach dba się, by zuchy pozostawiały po sobie porządek, oraz przestrzegały dobrych manier.
„Nie można wyczerpać kreatywności. Im więcej jej używasz, tym więcej jej masz.” Maya Angelou
Powyższe słowa w pełni potwierdzają uczniowie z klasy 3a na cotygodniowych zajęciach twórczych. Podczas kreatywnych lekcji zawsze jest pomysłowo, radośnie i głośno.
Ponadto dzieci współtworzą i współorganizują przebieg zajęć. Mają możliwość zaprezentowania swoich mocnych stron oraz efektywnej współpracy z innymi uczniami. Dotychczas zrealizowano m. in. takie tematy jak: Origami – to proste!, Storytelling – Wyruszamy w podróż, Planszomania – tworzymy własne gry planszowe, Kreatywnie i wesoło – Fingerstamps, „Wyprawa na bezludną wyspę” oraz inne ciekawe działania pobudzające wyobraźnię!
W Urzędzie Miasta i Gminy Bogatynia z udziałem Burmistrza pana Wojciecha Dobrołowicza odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie Młodzieżowego Zespołu Doradczego, w którym uczestniczyli przedstawiciele wszystkich szkół naszej gminy.
Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 7a Grzegorz Ernest. Uczniowie dokonali wyboru przewodniczącej zespołu, wymienili swoje propozycje działań w tym roku, dyskutowali na bieżące sprawy związane ze szkołą i te z miastem. Podzielili się swoimi wrażeniami z wycieczki do Warszawy, która została sfinansowana przez Fundację PGE.
Dyrektor szkoły, pani Agnieszka Drewniacka, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli dziś, tj. 11 listopada, w uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie reprezentowali w pocztach sztandarowych - podczas uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę oraz w uroczystościach w Parku im. Jana Pawła II - sztandar Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika oraz sztandary współpracujących z naszą szkołą Związku Kombatantów i Związku Sybiraków. Uczniami opiekowały się panie - Elżbieta Brożek i Ewelina Pawłowska.
Od września 2023r. we wtorki i w czwartki w ramach świetlicy odbywają się zajęcia z robotyki i informatyki. Już siedmiolatkowie budują i programują roboty z klocków LEGO, uczą się bezpiecznie korzystać z komputera i Internetu, projektują grafikę w programie PAINT, kolorują online lub korzystają z platform edukacyjnych. A przede wszystkim świetnie się bawią! Zapraszamy! Wtorek 12:35-14:10 klasa pierwsza, wtorek 14:10-15:15 wszystkie klasy, czwartek 11:20-12:25 klasa druga i trzecia. Więcej informacji u p.Kosiby:)
Piotr Marszał 6a i Igor Grześków 6b zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursu Zdolny Ślązak z geografii. Gratulujemy!
6 listopada 2023r., z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, obchodziliśmy Święto Koloru Żółtego. Jest to działanie wpływające na kształtowanie naszej szkolnej tradycji i zgodne z trwającym w naszej szkole Festiwalem Kolorów. Do świętowania włączyli się nie tylko uczniowie, ale nauczyciele, inni pracownicy szkoły i oczywiście rodzice. Takiemu wydarzeniu zawsze towarzyszy wspaniała atmosfera.
Dziękuję wszystkim za zaangażowanie się w nasze działanie.
Opiekun SU
Elżbieta Brożek
Uczniowie klasy 3a wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym " Autyzm to takie coś...", gdzie w sposób kreatywny i zrozumiały dla wieku dziecięcego przelali swoje spostrzeżenia.W podsumowaniu wszystkich działań podjętych podczas realizacji zadań, uczniowie doszli do wniosku, iż miarą CZŁOWIECZEŃSTWA jest wielkość troski i zrozumienia drugiego człowieka!
3 listopada 2023r. w naszej szkole odbyła się LOTERIADA pod hasłem POMÓŻMY WSPÓLNIE MIŁOSZOWI I JEGO RODZINIE. Jest ona wynikiem naszego zaangażowania się w pomoc dla Miłosza, ucznia Szkoły Podstawowej nr 5, chorującego na nowotwór. Akcję zainicjował i zorganizował, i z powodzeniem przeprowadził Samorząd Uczniowski, a aktywny udział w LOTERIADZIE wzięli wszyscy uczniowie i pracownicy z naszej szkoły, co widać na załączonych zdjęciach. Bardzo dziękujemy uczniom i rodzicom za aktywną pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia.
Opiekun SU
Elżbieta Brożek
W czwartek 26 października mieliśmy w szkole niezwykłych gości. Odwiedzili nas przedstawiciele marketu budowlanego „Mrówka” oraz funkcjonariusze policji. Był jeszcze jeden, wyjątkowy gość, o którym nie sposób nie wspomnieć – sporym zainteresowaniem cieszyła się gigantyczna, pluszowa Mrówka. Takie spotkania to już część naszej szkolnej tradycji i bardzo ważne wydarzenie, zwłaszcza dla naszych najmłodszych uczniów. Spotkanie odbywające się pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły” rozpoczęło się w świetlicy szkolnej, gdzie uczniowie klas 1- 3 mieli okazję spotkać się z naszymi gośćmi, wysłuchać ciekawych pogadanek, porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze, najbardziej dociekliwi słuchacze zadawali również pytania. Kolejnym etapem było wypróbowanie teoretycznych wiadomości w praktyce – uczestnicy spotkania wyszli w teren i tam prezentowali swoje umiejętności. Jesteśmy bardzo dumni z naszych najmłodszych uczniów – są świetnie przygotowani do bezpiecznego poruszania się po ulicach. Składamy serdeczne podziękowania PSB „Mrówka” oraz przedstawicielom Policji za przeprowadzenie tak ciekawej akcji oraz za dodatkową niespodziankę, czyli przekazane naszym uczniom odblaski oraz słodycze. Dziękujemy!
Klasy 6 wykorzystały piękną, październikową pogodę, by wybrać się na wycieczkę. 25.10.2023 r. wyruszyliśmy do Jeleniej Góry. W pierwszej kolejności odwiedziliśmy Teatr Zdrojowy w Cieplicach, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt. "Cesarz". Przedstawienie było bardzo uniwersalne, każdy widz mógł w nim znaleźć coś dla siebie. Mogliśmy również podziwiać piękne wnętrze teatru oraz wystawę używanych w nim lalek. Po spacerze Parkiem Zdrojowym w pięknych okolicznościach przyrody i pogody udaliśmy się do Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach. Wraz z przewodnikiem obejrzeliśmy interesujące ekspozycje, usłyszeliśmy też sporo ciekawych opowieści - przyrodniczych i historycznych. Zachęcamy do odwiedzenia obu miejsc oraz zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Katarzyna Krawczenko
Katarzyna Staszak - Smolarek
Dzisiaj na lekcji dotyczącej zdrowego odżywiania, na temat którego wiemy już bardzo dużo, robiliśmy pyszne kanapki które następnie zjedliśmy z apetytem. Było wesoło, smacznie i kolorowo.
W środę, 25 października 2023 r. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbył się XVI Festiwal Piosenki Dziecięcej „Jesienny Liść.”
Podczas tegorocznej edycji jesiennego festiwalu naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas 1-3. Występ młodych artystów nagrodzony był owacjami publiczności oraz dyplomami i słodkimi upominkami.
W warsztatach, w ramach współpracy, uczestniczyli uczniowie z klasy 3a. Uczniowie nauczyli się, jak można spożytkować prostą rzecz do tworzenia niesamowitych projektów. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prezentacji książek popularnonaukowych, które dostępne są w Bibliotece.
Na stronie Biblioteki Publicznej w Bogatyni możemy przeczytać również:
"Mamy nadzieję, że przedstawione, przykładowe rozwiązania staną się inspiracją do tworzenia ciekawych dekoracji również w przyszłości. Przedstawiliśmy różnorodne małe dzieła sztuki, które można z łatwością wykonać, korzystając z dostępnych w domu materiałów. Następnie przeszliśmy do praktycznej części zajęć. Każde dziecko otrzymało kilkanaście patyczków od lodów oraz dostępne materiały do zdobienia, takie jak: flamastry, koraliki, kolorowe kartki, piórka oraz inne gotowe elementy dekoracyjne. Uczniowie samodzielnie wybierali projekt, który chcieli przygotować. Dzieliliśmy się z nimi pomysłami na dekoracje, które można wykonać na różne okazje. Jednym z głównych celów tych zajęć było pokazanie uczniom, że książki popularnonaukowe nie tylko stanowią źródło wiedzy na dany temat, ale również inspirują do tworzenia własnych pomysłowych prac. Można bowiem połączyć zdobyte umiejętności z własną kreatywnością, co pozwala na stworzenie czegoś unikalnego i wyjątkowego. Dzieci szybko zrozumiały, że nauka może być nie tylko interesująca, ale również bardzo twórcza i wesoła. Byliśmy zachwyceni różnorodnością i pomysłowością powstałych dekoracji. Każde dziecko aktywnie uczestniczyło w zajęciach, a przede wszystkim cieszyło się ze swoich osiągnięć. Wizyta w Bibliotece była nie tylko okazją do nauki, ale również do budowania kreatywności i rozwijania umiejętności manualnych. To świetny sposób, aby zachęcić dzieci do korzystania z zasobów Oddziału dla Dzieci i Młodzieży oraz rozwijania swojego potencjału twórczego. Zachęcamy dzieci i młodzież do odwiedzania Biblioteki, w której udostępniamy mnóstwo ciekawych materiałów do tworzenia różnorodnych dekoracji i ozdób."
Od września 2023r. we wtorki i w czwartki w ramach świetlicy odbywają się zajęcia z robotyki i informatyki. Już siedmiolatkowie budują i programują roboty z klocków LEGO, uczą się bezpiecznie korzystać z komputera i Internetu, projektują grafikę w programie PAINT, kolorują online lub korzystają z
platform edukacyjnych. A przede wszystkim świetnie się bawią! Zapraszamy! Wtorek 12:35-14:10 klasa pierwsza, wtorek 14:10-15:15 wszystkie klasy, czwartek 11:20-12:25 klasa druga i trzecia. Więcej informacji u p.Kosiby:)
24.10.2023 r. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy w indywidualnych biegach przełajowych.
Do rywalizacji o najlepsze wyniki zgłosiło się ponad 50 zawodników z naszej szkoły.
Jesienna aura sprzyjała zawodnikom, dobre humory dopisywały, a rywalizacja przebiegła w duchu pozytywnego współzawodnictwa.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy ufundowane przez OSiR w Bogatyni.
Wielkie gratulacje dla wszystkich startujących!
Uczniowie naszej szkoły a wśród nich członkowie Koła PCK pod opieką pani Telimeny Majewskiej- Wójcik i wolontariusze Koła Wolontariatu pod opieką pani Eweliny Pawłowskiej kolejny raz postanowili uprzątnąć zaniedbane sektory miejskiego cmentarza.
W dniu 23 października zaopatrzeni w niezbędny sprzęt i chęć do pracy wzięliśmy się za porządki.Uczniowie sprzątali stare, zapomniane nagrobki i zapalali znicze, znak pamięci o tych, którzy odeszli- podarowane przez uczniów naszej szkoły.Dzięki tej akcji młodzież poznaje historię regionu i uczy się szacunku dla tradycji.
Po trudach pracy, wzmocniliśmy siły słodkimi bułeczkami.Serdecznie dziękujemy panu Ireneuszowi Kropidłowskiemu- prezesowi Gminnej Spółdzielni ,,SAMOPOMOC CHŁOPSKA'' w Bogatyni za obdarowanie nas tymi pysznymi wypiekami.
19 października dla 24 pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni był jednym z najważniejszych dni w szkolnej społeczności. Dzisiaj dzieci z klasy 1A oficjalnie zostały pasowane na uczniów.
W uroczystej akademii udział wzięli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Mariola Danielewska, dyrektorzy przedszkoli, przedstawiciele Rady Rodziców oraz rodzice i dziadkowie dzieci. W trakcie uroczystości, w programie artystycznym wystąpili pierwszoklasiści, którzy również sprawdzili swoją wiedzę podczas quizu przygotowanego przez starszych kolegów. Uczniowie starszych klas również pochwalili się przed zaproszonymi gośćmi swoimi talentami tanecznymi i wokalnymi.
Po występach odbyło się ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na uczniów, którego dokonała dyrektor szkoły Agnieszka Drewniacka.
Uczniom życzenia wielu sukcesów oraz nowych przyjaźni i ciekawości świata złożył burmistrz Wojciech Dobrołowicz, który przekazał im także drobne upominki. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Powered by aSc EduPage