• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY TUŻ TUŻ

• Drodzy ósmoklasiści, już niebawem przystąpicie do egzaminu. Przypominamy, że odbywać się on będzie w dniach 24-26 maja 2022 r.

1. pierwszego dnia – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut
            2. drugiego dnia – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut
            3. trzeciego dnia – egzamin z języka obcego nowożytnego, który trwa 90 minut.

Na egzamin przynosicie ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę. ‎Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎

Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym uczniowie niepełnosprawni, ‎niedostosowani społecznie oraz zagrożeni niedostosowaniem społecznym, oraz uczniowie, o których mowa w art. 165 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (cudzoziemcy), przystępują do ‎egzaminu ósmoklasisty
            w warunkach i/lub formach dostosowanych do ich potrzeb.

Życzymy Wam powodzenia i zmieszczamy poradnik, który może się przydać!

• Szachy symultaniczne

• W sobotę 21 maja 2022 r. odbył się turniej symultaniczny, zorganizowany w ramach Dnia Talentów. Karol Janek mistrzowsko poprowadził rozgrywki w świetnej sportowej atmosferze. Gratulujemy!

• Uroczystości z okazji 3 Maja

• Podczas gminnych uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Jolanta Medycka a także poczet sztandarowy w składzie: Hania Stecyk, Zuzia Szczotka i Mikołaj Gruza.

Cieszymy się, że mogliśmy także w ten sposób uczcić dzień, w którym 231 lat temu nasz naród otrzymał ustawę zasadniczą, na podstawie której przyjęto trójpodział władzy, zniesiono liberum veto, konfederację i wolną elekcję. Choć konstytucja obowiązywała zaledwie przez 14 miesięcy, to była próbą unowocześnienia ustroju Polski i ratowania jej suwerenności. Święto 3 Maja zostało przywrócone w II Rzeczypospolitej Polskiej w 1919 r. Podczas II wojny światowej zostało zdelegalizowane przez okupantów niemieckich i sowieckich. Zakazane było również w PRL. Od 1990 r. dzień 3 maja ponownie jest oficjalnym świętem narodowym Polaków.