• Podręczniki do religii na rok szkolny 2022/2023

• Klasa 1 szkoły podstawowej - "Poznaję Boży świat"

Autorzy ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, J. Snopek

Program „Zaproszeni na ucztę z Panem Jezusem” nr AZ-1-01/18

Klasa 2 szkoły podstawowej - "Odkrywam królestwo Boże"

Program „Zaproszeni na ucztę z Panem Jezusem” nr AZ-1-01/18

Klasa 3 szkoły podstawowej „Poznaję Jezusa”

Program „Zaproszeni na ucztę z Jezusem” nr AZ-1-01/18

Klasa 4 szkoły podstawowej,, Miejsca pełne BOGActw”

ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek

Program ,,Odkrywamy tajemnice Bożego świata “ nr AZ-2-02/12 30

Klasa 5 szkoły podstawowej - "Szczęśliwi, którzy szukają prawdy"

Program „Przez prawdę, piękno i dobro zdobywamy świętość” nr AZ-2-02/20

Klasa 6 szkoły podstawowej - "Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno"

Program „Przez prawdę, piękno i dobro zdobywamy świętość” nr AZ-2-02/20

Klasa 7 szkoły podstawowej „Szczęśliwi, którzy czynią dobro”

Program „Przez prawdę, piękno i dobro zdobywamy świętość” nr AZ-2-02/20

Klasa 8 szkoły podstawowej ,,Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi”

ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek

Program ,,Kim jestem jako człowiek, kim chcę być jako chrześcijanin”nr AZ-3-01/13

• Malwina Uss po raz kolejny w zespole doradczym Burmistrza

•

Burmistrz Wojciech Dobrołowicz powołał Młodzieżowy Zespoł Doradczy przy Burmistrzu Miasta i Gminy Bogatynia na rok szkolny 2022/2023. Naszą szkołę, tak jak w tym roku będzie reprezentować Malwina Uss z kl.8.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy w następnym roku szkolnym!

• Zakończyliśmy rok szkolny

• 24 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek. Ponad 200 uczniów naszej szkoły uroczyście zakończyło rok szkolny 2021/2022 i powitało wakacje.  Były podziękowania, nagrody i brawa za osiągnięcia w nauce, sporcie zachowaniu i działalności charytatywnej.

4 uczniów klasy ósmej, Hanna Stecyk, Zuzanna Szczotka, Krystian Walkowiak i Adam Wójcikiewicz otrzymało z rąk Pana Burmistrza Wojciech Dobrołowicza Nagrody Burmistrza.

Wszystkim życzymy wielu wakacyjnych wrażeń i bezpiecznego powrotu do szkoły.

• DZIEŃ DZIECKA BEZPIECZNIE I NA SPORTOWO

• W dniu 1.06.2021 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa i Dzień Sportu. Dzień ten miał szczególny charakter, łączył w sobie zabawę, naukę pierwszej pomocy i możliwość uczestnictwa w grach i rozgrywkach sportowych. Wspólne spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły pani Jolanta Medycka. Na wstępie złożyła uczniom życzenia z okazji Dnia Dziecka i zainicjowała krótką rozmowę na temat bezpieczeństwa w codziennym życiu i aktywnego stylu życia. Na boiskach szkolnych wszyscy uczniowie uczestniczyli w konkurencjach sportowych zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Każdy z uczestników brał udział w Biegu Przełajowym na dystansie 350 metrów, a rywalizacja odbywała się z podziałem na kategorie dziewcząt i chłopców. Najlepsi biegacze z poszczególnych biegów otrzymali słodkie upominki. Następnie każdy uczeń miał możliwość uczestniczenia w grach zespołowych („dwa ognie”, piłka nożna, siatkówka) i mógł sprawdzić swoje umiejętności w wybranej dyscyplinie sportowej. Wszystkie rywalizacje miały charakter dobrej zabawy i aktywnego spędzenia czasu. Na zakończenie każdej rywalizacji uczniowie otrzymali cukierki w ramach uzupełnienia spalonych kalorii.
            Na sali gimnastycznej fachową wiedzę o zasadach Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej, pozycji bezpiecznej, pomocy przy zadławieniach oraz złamaniach przekazali zaproszeni goście: uczestnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogatyni, uczniowie klasy ósmej: Adam Wójcikiewicz i Dominik Litwin. Przygotowali atrakcyjne pokazy dla uczniów i przeprowadzili ćwiczenia. Każdy uczeń miał możliwość nauki i sprawdzenia swoich umiejętności. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz dotyczący bezpieczeństwa w górach, odpowiedniego przygotowania do wyjścia na szlak, wezwania pomocy i poradzenia sobie w trudnej sytuacji również podczas wypoczynku nad wodą. Pokaz przygotowali uczniowie klasy 8a wraz z panią Katarzyną Krawczenko. Dodatkową
            atrakcją były filmy i prezentacje instruktażowe.
            Ogromną niespodziankę przygotował dla uczniów pan Krzysztof Suszczyński z Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bogatyni i OSP. Przeprowadził pokaz elementów tresury psa i prawidłowego zachowania podczas ataku psa. Serca uczniów zdobył Karambol, młodziutki border collie. Uczniowie byli pod wrażeniem ogromnych umiejętności psa, jego swobodnej zabawy balonami i przyjaznego kontaktu. Spotkanie zakończyło się dużymi brawami oraz podziękowaniami.
            Dziękujemy pani Annie Borukało, pani Katarzynie Krawczenko i panu Wojciechowi Mikulskiemu za organizację tego dnia.