• Wolontariusze w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności

• Jak co roku, tak i tym razem nasi wspaniali wolontariusze aktywnie uczestniczyli w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności, organizowanej przez CARITAS Polska. W tym roku pod patronatem CARITAS przy Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła przeprowadzona została ona zgodnie z hasłem " Tak. POMAGAM!" . Zbieraliśmy żywność w na terenie miasta w dwóch Biedronkach i Lidlu. Zbiórka trwała od piątku 2 grudnia do soboty 3 grudnia. W zbiórce brali udział uczniowie z klas czwartych, piątych, szóstych i ósmej. Gratulujemy im pięknej postawy i owocnych zbiorów.

Opiekun

• XX KRAJOZNAWCZE SEJMIKOWANIE TRZECIOKLASISTÓW

• 30 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Bogatyni odbyło się SEJMIKOWANIE KLAS TRZECICH ,,BOGATYNIA 2022''. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 3a: Karol Jarzyński, Wiktor Borkowski, Ewelina Danilewicz, Aleksandra Fajfrowska, Milena Piątek, Kornelia Krawczyk, Karolina Kania pod opieką pani Telimeny Majewskie j- Wójcik oraz uczniowie z klasy 3b: Antoni Jasiński, Nikodem Malikowski, Marcel Gaszewski, Filip Szostak, Olivia Wenc, Hanna Szeliga, Aleksander Czarnecki pod opieką pani Karoliny Łabeckiej - Marszałek.

W KONKURSIE KRAJOZNAWCZYM:

I MIEJSCE ZAJĘLI ANTONI JASIŃSKI I NIKODEM MALINOWSKI Z KLASY 3B.

W KONKURSIE PRZYRODNICZYM : III MIEJSCE DLA KORNELII KRAWCZYK I ALEKSANDRY FAJFROWSKIEJ Z KLASY 3A.

Wszyscy uczniowie pracując w grupach wykonali folder promujący GMINĘ BOGATYNIA. Uczestnicy mieli możliwość poznania sposobu aktywnego spędzania czasu wolnego grając w kręgle. Współzawodnictwo wiązało się ze świetną zabawą.

• Finał Regionalnego XXVIII Konkursu Biologiczno-Ekologicznego Szkół Podstawowych

• Nasz uczeń klasy 8a, Karol Bohdanowicz, zajął 7. miejsce w finale konkursu "Ochrona przyrody w Polsce". W tym etapie wzięło udział 21 uczniów z 16 szkół rejonu jeleniogórskiego. Rywalizowali w Szkole Podstawowej nr 5 w Jeleniej Górze. Do zmagań Karola przygotowała Grażyna Lazanowicz, gratulujemy uczniowi i opiekunowi.