• Rekrutacja na rok szkolny 2023 / 2024 do klas pierwszych i klasy czwartej - klasy sportowej

• Na podstawie zarządzenia Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni

zaprasza Rodziców dzieci urodzonych  w roku 2016

na spotkanie dotyczące rekrutacji do klasy I na rok szkolny 2023/2024.

Obwód szkoły obejmuje następujące ulice:

os. Orła Białego, F. Chopina, I. Paderewskiego, Pocztowa, Energetyków, Sztygarska, R. Traugutta, Sportowa, S. Moniuszki, św. Jana Pawła II, S. Wyszyńskiego, S. Okrzei, Żołnierzy Niezłomnych,

W. Reymonta,  J. Kusocińskiego.

Spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni

27 lutego 2023 r.(poniedziałek) o godzinie 15.30

Treść zarządzenia w zakładce dokumenty szkolne - rekrutacja

klasa 1

klasa sportowa

• Międzynarodowy Dzień Puzzli

• Dziś klasa 1a obchodziła Międzynarodowy Dzień Puzzli. Oprócz tradycyjnych puzzli dzieci poznały puzzle 3D oraz wykonały kreatywną pracę plastyczną z wykorzystaniem puzzli.

W zmaganiach drużynowych zespoły pracowały cierpliwie i wytrwale. Powstałe obrazki wywołały ogromną radość z wykonanego zadania!

• ZDOBYWCY GOT

• Górska Odznaka Turystyczna, ustanowiona w 1935 roku, jest najstarszą odznaką turystyki kwalifikowanej. Na jej poszczególne stopnie należy zdobyć określoną regulaminem liczbę punktów, oczywiście wędrując po górach. Zasada naliczania punktów jest dosyć prosta: za każdy kilometr pokonanej odległości- 1 punkt oraz za
            każde 100 metrów pokonanych w pionie (tylko przy wejściu) – 1 punkt. Ideą GOT jest wyróżnienie poziomu umiejętności turystycznych oraz znawstwa gór przez jej posiadaczy, a równocześnie jako nagroda za trud górskiej wędrówki.

W 2022 roku stopnie popularne GOT zdobyli:
            Filip Chudy, Piotr Marszał, Hubert Chlebny, Szymon Pawlisz i Franciszek Pierzchalski.
            Stopień popularny i mały brązowy GOT zdobyła Emilia Kowalczuk.

Gratulujemy naszym górskim turystom i życzymy jeszcze wielu pokonanych tras i zdobytych szczytów.

Do zobaczenia na szlaku.
            K.Krawczenko