• Klasa 5a tworzy świat

•

Dziś na języku polskim uczniowie klasy 5a pracowali metodą dramy i tworzyli świat, opierając się na biblijnej historii.

Gratuluję twórczym i odważnym piątakom. To dopiero początek !

• Narodowe Czytanie 2022

• 3 września 2022r. uczniowie klasy 8a dołączyli do grona szkół i instytucji biorących udział w Narodowym Czytaniu. Na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Pana Wojciecha Dobrołowicza oraz Biblioteki Publicznej Miasta Gminy Bogatynia im. Polskich Noblistów odpowiedzieli z wielkim entuzjazmem,korzystając z wyjątkowej okazji zgłębienia wiedzy na temat autora tegoroczej lektury i epoki literackiej, w której tworzył. Wspólnie z uczniami innych szkół, dyrektorami, nauczycielami, zaproszonymi gośćmi czytali utwory Adama Mickiewicza pochodzące ze zbioru "Ballady i romanse" oraz przysłuchiwali się dźwiękom wyjątkowych kompozycji Fryderyka Chopina.

Zofia Pawłowska i Mine Develi przypomniały zebranym balladę "Świteź".

Kolejna odsłona Narodowego Czytania była wyjątkową okazją promowania czytelnictwa i popularyzacji polskiej literatury.

• Nagroda Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

• 22 lata pracy z pasją, niegasnącego zapału i wiary w szczególną rolę nauczyciela w życiu dziecka.

Setki wdzięcznych uczniów i ich rodziców.

Niezliczona ilość zrealizowanych projektów, w tym tak lubiana #OdysejaUmysłu.

Gejzer pomysłów, wulkan energii.

Źródło inspiracji.

Aż trudno uwierzyć, że to wszystko i znacznie więcej mieści się w jednej skromnej osobie.

Ale się mieści! I chyba nie musimy podpowiadać, że w pani Sylwii Sułkowskiej

Z ogromną radością informujemy, że trud pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej naszej nauczycielki został zauważony i doceniony przez organ nadzorujący i pani Sylwia już niebawem odbierze Nagrodę Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Tym samym pani Sylwia dołączy do grona naszych najbardziej utytułowanych nauczycieli – pani Doroty Czarneckiej uhonorowanej Medalem Zofii Matysikowej przyznawanym przez Sekcję Dydaktyki Chemii Polskiego Towarzystwa Chemicznego, Nagrodą Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania oraz pani Katarzyny Krawczenko wyróżnionej Złotą Odznaką PTSM, Nagrodą Dolnośląskiego Kuratora Oświaty oraz Medalem Ministra Sportu i Turystyki za wkład w popularyzację turystyki wśród dzieci i młodzieży.

Gratulujemy serdecznie i zdradzamy, że to jeszcze nie koniec...

• Nowy rok szkolny w czwórce rozpoczęty!

•

Wczoraj o 9:00 zabrzmiał w naszej szkole pierwszy dzwonek. Przed nami rok wytężonej pracy, ciekawych projektów, zawierania przyjaźni i zbierania ważnych doświadczeń Wytrwałości w realizacji zamierzonych celów uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzyła Pani Burmistrz - Aleksandra Ratajczak. Podczas uroczystego apelu Pani Burmistrz przedstawiła też społeczności szkolnej nową Panią Dyrektor - Agnieszkę Drewniacką.

Wierzymy, że będzie to rok ciekawych wrażeń dla wszystkich naszych uczniów, w szczególności dla naszych kochanych pierwszaczków.